Дитя Апокаліпсису

 

Після отримання премії  Trop Virilo  за книжку «Apocalypse bébé» Віржині Депант, премія Ренодо стала апогеєм в її літературній кар’єрі, що керується жагою до свободи. Її вважають однією з найбільш радикальних і оригінальних сучасних французьких феміністок. «Apocalypse bébé»  – це захоплюючий роман, що приваблює своєю безцеремонністю насмішок, романтичністю інтриги, багатоманітністю персонажів. Роман наповнений численністю тем: соціальні розшарування, підлітковість, жіночність, сексуальність, як гетеро- так і гомосексуальність, сучасне життя в різних соціальних середовищах аж до паризької освіченої буржуазії. Цей роман є і соціальним, і інтимним, іноді жорстоким, часто песимістичним і розчарованим, але водночас зворушливим і в кінці кінців незвичайно чуттєвим.

Люсі Толедо працює приватним детективом. З кожним днем все частіше батьки наймають її щоб стежити за своїми дітьми. Її життя різко перевернулось зі зникненням Валентини, 15-річного підлітка. Мати покинула її ще зовсім маленькою, а батько, бідний письменник, більше зайнятий пошуком свого роману на сайтах в інтернеті, ніж своїм потомством. Тепер Люсі  доручили розшукати дівчину, але не знаючи ні як, ні звідки почати її розслідування, вона звертається за допомогою до Ієн, сильної жінки, нетрадиційної орієнтації, приватного спеціаліста у справах зникнень. Це початок подорожі, що приведе 2 слідчих до Барселони, куди неповнолітня втікачка відправилась на пошуки своєї біологічної матері.

Тріумфальний, безпощадний, приголомшливий, несподіваний – 4 слова, що допоможуть переконати читача придбати цей роман. Стиль письменниці надзвичайно різкий та іронічний, сповнений вульгарності. Гострота поглядів на сучасне суспільство і його розшарування, емпатія до бідних людей, незмінні сексуальні набридливі ідеї і диявольські вміння романтичного характеру роблять цей роман одним з найбільш успішних письменниці.